Grupa Trefl

Grupa Trefl to jedna z wiodących grup kapitałowych na Pomorzu, rozwijająca swoje spółki już od 1985 roku. W jej skład wchodzą przedsiębiorstwa produkcyjno-handlowe oraz trzy spółki sportowe i jedna o charakterze mediowym.
 
Głównym obszarem działalności Grupy Trefl jest produkcja i dystrybucja puzzli, gier planszowych oraz kart do gry. Trefl SA od 2008 roku prowadzi także dystrybucję modeli samochodzików SIKU i jest wyłącznym dystrybutorem elektronicznych zabawek edukacyjnych marki VTech w Polsce. Grupa kapitałowa Trefl posiada też spółki dystrybucyjne na Węgrzech, Ukrainie i w Czechach.

Ważną domeną działalności Grupy Trefl jest również rozwijanie sportu na Pomorzu. Obecnie firma posiada trzy spółki sportowe, które wspierają drużyny: Trefl Sopot (koszykówka męska) oraz Lotos Trefl Gdańsk (siatkówka męska) i Atom Trefl Sopot (siatkówka żeńska). Wszystkie drużyny uczestniczą obecnie w rozgrywkach ligowych na najwyższym szczeblu w Polsce.

Trefl posiada też spółkę mediową Baltic Media Group. W jej skład wchodzi codzienna telewizja internetowa Pomorska TV oraz internetowa telewizja sportowa Trefl TV.

W 2013 roku powołano do życia spółkę Studio Trefl S.A., która w krótkim okresie czasu stała się rozpoznawalną marką w świecie animacji lalkowej tworząc serial „Rodzina Treflików”. Od samego początku studio nawiązało współpracę z czołowymi specjalistami w dziedzinie filmu i swoimi działaniami zamierza odbudować polską animację.  

Istotnym elementem strategii Grupy Trefl jest społeczna odpowiedzialność biznesu przejawiająca się w szczególnej dbałości o bezpieczeństwo wszystkich produktów, wspieraniu drużyn i inicjatyw sportowych, trosce o środowisko naturalne oraz pomocy organizacjom dobroczynnym.
 
Grupa Trefl zatrudnia ponad 500 pracowników. 
Produkty Trefla są eksportowane do 50 krajów świata.