Chętnie pomagamy

Grupa Trefl chętnie włącza się do akcji społecznych na rzecz dzieci. Co roku przeznaczamy na ten cel ok. 10 tysięcy pudełek naszych puzzli i gier.

W ciągu 25 lat działalności zgromadziliśmy setki podziękowań, laurek, listów i dowodów przyjaźni od dzieci z całej Polski. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy pomóc – każda chwila dziecięcej radości to dla nas wielka satysfakcja. 

Od początku istnienia pomagamy szkołom, przedszkolom i domom dziecka – na Pomorzu i w całej Polsce. Wspieramy fundacje dobroczynne, stowarzyszenia, szpitale i dziecięce hospicja. Naszym dziełem jest kolorowy kącik zabaw dla najmłodszych pacjentów Szpitala Miejskiego w Gdyni. Z okazji świąt Bożego Narodzenia sportowcy drużyn Trefla chętnie odwiedzają małych podopiecznych szpitali wcielając się w rolę Mikołajów i przynosząc najmłodszym prezenty.

Chętnie udzielamy pomocy placówkom Caritas, MOPS i MOSiR, od lat współpracujemy z Fundacją „Dr Clown”, Gdańską Fundacją Dobroczynności, Stowarzyszeniem Oliwskie Słoneczko, Gdańskim Ośrodkiem Kultury Fizycznej i wieloma innymi partnerami.

Sponsorujemy Gdyńskie Spotkania z Grami Planszowymi (do wspólnej zabawy zapraszamy całe rodziny, młodzież i dorosłych, a także najmłodszych, dla których urządzamy specjalny kącik), akcję społeczną „Zeszyt dla ucznia” i finały Odysei Umysłu – międzynarodowego programu edukacyjnego, który stawia na twórczy rozwój dziecięcej wyobraźni.

Każdego roku gramy razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, przekazując prezenty na loterie fantowe i licytacje, a nasza maskotka – zielony tygrys Treflik – kwestuje razem z wolontariuszami.

Sponsorujemy też festyny organizowane dla dzieci m.in. przez GPEC, Marynarkę Wojenną, parafie i rady dzielnic.

Nasze działania nie ograniczają się tylko do naszego regionu, czy kraju. Gry edukacyjne i puzzle Trefla trafiają także do uczniów szkół w Afryce: do Ghany w ramach akcji Dzieci Afryki oraz do Gambii w ramach akcji Gry planszowe w Gambijskiej szkole.