Sponsoring sport

Trefl aktywnie działa na rzecz podmiotów propagujących zdrowy, sportowy tryb życia wśród dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych. Wspiera szkoły na poziomie gimnazjum i liceum oraz Fundację Rozwoju Edukacji Trefl.

Fundacja Rozwoju Edukacji Trefl
Głównym celem fundacji jest popularyzacja sportu oraz aktywnego spędzania wolnego czasu wśród dzieci i młodzieży. Fundacja propaguje postawy i działania sprzyjające rozwojowi i promocji sportu, zwłaszcza wśród osób niepełnosprawnych. Organizacja wspiera drużynę juniorów Trefl Sopot, która w sezonie 2010/2011 została Wicemistrzami Polski Juniorów.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego nr 3 Gimnazjum
Zadaniem gimnazjum jest stworzenie uczniom optymalnych warunków do nauki i uprawiania sportu. Wieloletnie doświadczenie wykwalifikowanej kadry pedagogicznej i trenerskiej w pracy z uczniami – sportowcami gwarantuje fachową opiekę i umożliwia osiąganie podopiecznym wysokich wyników w nauce i w sporcie.    

Szkoła Mistrzostwa Sportowego nr 2 Liceum

Szkoła prowadzi specjalistyczny etap szkolenia sportowego w dyscyplinie piłki siatkowej. Placówka stwarza uczniom optymalne warunki, umożliwiające łączenie zajęć sportowych  z zajęciami dydaktycznymi, co pozwala osiągać uczniom wysokie wyniki w nauce i w sporcie.

Zespół Szkół Nr 3 w Sopocie
Placówka jest jedyną szkołą sportową w Sopocie. Świetnie łączy szkolenie sportowe z nauką – od kilku lat osiąga najwyższe wyniki w Sopocie w testach kompetencyjnych zarówno na koniec Szkoły Podstawowej, jak i Gimnazjum. Prowadzi klasy sportowe o trzech profilach:

  • koszykówka,
  • pływanie,
  • żeglarstwo.

http://www.sportowa3.sopot.pl/