Newsroom

Rodzina Treflików powraca z II serią przygód

()

Dobra wiadomość dla fanów polskiej animacji. Druga seria rozśpiewanego i roztańczonego serialu dla dzieci „Rodzina Treflików” Studia Trefl SA, zagości na antenie TVP ABC jeszcze w styczniu 2017 roku...

Już 27 stycznia „Rodzina Treflików”, polski serial animowany kierowany do dzieci w wieku od 3 do 7 lat, powraca na antenę z nowymi odcinkami. Druga seria „Rodziny Treflików” emitowana będzie w Wieczorynce na antenie TVP ABC o godz. 19.45. W kolejnych dniach – od 28 stycznia do 9 lutego – emitowane będą po dwie powtórki, ok. godz. 8.35 i 13.30.

Nowe odcinki serialu „Rodzina Treflików”, jak i trzynaście epizodów pierwszej serii, zostały zrealizowane w bardzo wymagającej technice animacji lalkowej. Druga seria to debiut nowych postaci m.in. Kota Rudolfa, Pani Kury, Dużego Wujcia, czy Prince-Konga. Bajkowym bohaterom głosu użyczyli m.in.: Jarosław Boberek, Magdalena Różczka, Grzegorz Pawlak, Joanna Jabłczyńska, Maciej Zakościelny, Krystyna Tkacz i Cezary Kwieciński, a także aktorzy Teatru Muzycznego w Gdyni. Piosenkę tytułową animacji pt. „Trefliki” wykonuje Natalia Kukulska.

Każdy odcinek „Rodziny Treflików” trwa osiem minut i niesie ze sobą ważne przesłanie. To pierwszy polski serial animowany wykorzystujący technologię wydruku 3D. Reżyserem animacji jest Marek Skrobecki, a przygodom Treflików towarzyszy muzyka skomponowana przez Andrzeja Krauze. Dla uzyskania jednej sekundy bajki, animator musiał wykonać 25 zdjęć, do każdego z nich zmieniając subtelnie ustawienie lalek.

Serial zabiera widzów do bajkowego świata niezwykłej rodziny. Obserwujemy codzienne życie 6-letniej Treflinkii jej młodszego brata Treflika. Rodzina Treflików otoczona jest serdecznymi przyjaciółmi, sąsiadami, wśród których spotkamy Ciocię, Pana Jareczka, Gondusia, Pana Robobota, Króla i Królową. Poznany w pierwszej serii Mały Wujcio, przybysz z odległej krainy, dzięki swoim magicznym właściwościom towarzyszy Treflikowi i Treflince w małych i dużych przygodach, pomaga im nawet w rozwiązywaniu problemów, zapoznaje z wartościami, takimi jak: przyjaźń, szacunek, uczciwość i tolerancja. 

 

 

Dla mediów

Grupa Trefl

Produkty

Newsletter