SkupinaTrefl

Skupina Trefl je jednou z největších kapitálových skupin v Pomořském vojvodství, která rozvíjí své společnosti již od roku 1985. Skupinu tvoří výrobně-obchodní podniky, tři sportovní společnosti a jedna společnost mediálního charakteru.
 
Hlavní oblastí působnosti Skupiny Trefl je výroba a distribuce puzzlí, stolních her a hracích karet. Trefl a.s. od roku 2008 provádí distribuci autíček SIKU a je výhradním distributorem elektronických vzdělávacích hraček značky VTech v Polsku.
 
Důležitou doménou působnosti Skupiny Trefl je rozvoj sportu v Pomořském vojvodství. Nyní má firma tři sportovní společnosti, které podporují oddíly: Trefl Sopot (mužský basketbal), Lotos Trefl Gdańsk (mužský volejbal) a PGE Atom Trefl Sopot (ženský volejbal). Všechny oddíly se nyní v Polsku účastní ligových soutěží na nejvyšší úrovni.

Skupina Trefl vlastní mediální společnost Baltic Media Group. Součástí této mediální společnosti je internetová televize Pomorska TV a internetová sportovní televize Trefl TV.
 
Nejdůležitějším strategickým prvkem Skupiny Trefl je společenská odpovědnost firem. Ta se projevuje především mimořádnou péčí o bezpečnost všech výrobků, podporou sportovních oddílů a iniciativ, péčí o životní prostředí a pomoc charitativním organizacím.
 
Ke konci roku 2014 bylo ve Skupině Trefl zaměstnáno 500 osob. 
Výrobky firmy Trefl jsou exportovány do více jak 50 zemí po celém světě.