Skupina Trefl

Skupina Trefl je jednou z vedúcich kapitálových skupín v regióne Pomorze a svoje spoločnosti rozvíja už od roku 1985. Do jej portfólia patria výrobno-obchodné spoločnosti, tri športové spoločnosti a jedna mediálna spoločnosť.
 
Hlavnou oblasťou činnosti Skupiny Trefl je produkcia a distribúcia puzzle, spoločenských hier a hracích kariet. Trefl a.s. distribuuje od roku 2008 modely áut SIKU a je výhradným distribútorom elektronických výukových hračiek značky VTech v Poľsku.
 
Dôležitou oblasťou pôsobenia Skupiny Trefl je tiež rozvoj športu v regióne Pomorze. Skupina vlastní v súčasnosti tri športové spoločnosti, ktoré podporujú mužský basketbal Trefl Sopot, mužský volejbal Lotos Trefl Gdańsk a ženský volejbal PGE Atom Trefl Sopot. Všetky tímy v súčasnosti pôsobia v najvyšších ligách v Poľsku.
Trefl vlastní aj mediálnu spoločnosť Baltic Media Group. Tú tvorí internetová televízia Pomorska TV s celodenným vysielaním a športová televízia Trefl TV.

Dôležitým prvkom stratégie Skupiny Trefl je spoločenská zodpovednosť firiem, ktorá sa prejavuje v mimoriadnej pozornosti venovanej bezpečnosti všetkých produktov, podpore športových družstiev a iniciatív, v starostlivosti o životné prostredie a v pomoci dobročinným organizáciám.
 
Ku koncu roka 2014 bolo v Skupine Trefl zamestnaných 500 zamestnancov.
Produkty Skupiny Trefl sa exportujú do viac ako 50 krajín sveta.